ChakradanceTM

Co je Chakradance™

Chakradance™ je taneční terapie, která je výživou pro tvoji duši, mysl i tělo. Tato jedinečná praxe vznikla před 25 lety a je propojením jungiánské psychologie, učení o čakrách, intuitivního tance, rezonanční hudby, vedených vizualizací a spontánní kresby. V období 2022-23 jsem absolvovala výcvik u zakladatelky Chakradance™ Nathalie Southgate a stala se certifikovanou facilitátorkou.

Chakradance™ tě laskavým způsobem vede k uvolnění nahromaděných energetických bloků ve tvém těle, a vytváří tak prostor, ve kterém se můžeš setkat sama se sebou, se svým plným potenciálem, prostor, ve kterém se můžeš uvolnit do své jedinečnosti a život si prostě užívat.

Chakradance™ můžeš zažít naživo ve skupině, při individuálním setkání nebo online, z pohodlí vlastního domova.

Čakry

Myslíš, že čakry jsou moc EZO? Je pravda, že existuje spoustu různých přístupů, ale faktem zůstává, že učení o životní energii a systému čaker je staré tisíce let a je základem východních přístupů k lidskému zdraví a spokojenosti.

Aby to všechno dávalo smysl, je potřeba přijmout, že jsme víc než jen naše fyzické tělo. Kolem našeho fyzického těla máme tělo energetické, kterému říkáme aura. Ta je tvořena energií našich myšlenek, pocitů, emocí, naší sexuální energií i duchovní energií a je v neustálém kontaktu s naším fyzickým tělem.

A teď zpět k čakrám. Čakry si můžeš představit jako energetický vír, který umožňuje energii plynout dovnitř a ven z aury a dovnitř a ven z našeho těla. Když vše probíhá hladce a energie proudí, tak je všechno, jak má být. Jsi zdravá, spokojená a tvůj život má jiskru. Jenže život není jen procházka růžovým sadem a každá si neseme nějaké trápení, zranění nebo smutek, které v našich čakrách tvoří energetické bloky. Aby energie volně plynula, je potřeba tyto bloky uvolnit a rozpustit, a právě k tomu tě vede Chakradance™.

Existuje 7 základních čaker, které leží podél tvé páteře. Každá čakra souvisí s nějakou částí těla, orgány a oblastí života. Tématy jako pocit bezpečí a fyzické zdraví, sexualita a emoce, vůle a sebejistota, jak milujeme, jak komunikujeme intuice a spiritualita.

Harmonizace energie v jednotlivých čakrách ti pomůže najít rovnováhu v dané oblasti tvého života.

Hudba

Každá čakra má svoji specifickou vibraci. Hudba, na kterou tančíme je komponovaná na míru, tak aby podpořila vibraci jednotlivých čaker a vedla k jejich harmonizaci.

Hudba Chakradance™ je formou vibrační medicíny, soundhealingu, která podporuje rovnováhu v našich čakrách, tak aby energie mohla volně plynout. Z pohledu vědy jde o ladění frekvence, ale v prožitku je hudba tvým průvodcem na cestě do jednotlivých čaker, průvodcem, který tě podporuje v navázání kontaktu s tvým vnitřním světem.

Tanec

Tanec je v Chakradance™ cesta k uvolnění.

Tančíme ideálně v zatemněné místnosti, osvětlené jen září svíček. Tančíme se zavřenýma očima, někdo nosí masku na oči. Dáváme tak prostor svému vnitřnímu zraku, svému vnitřnímu světu. Pro spoustu lidí je tanec se zavřenýma očima osvobozující, protože víš, že zrovna teď se na tebe nikdo nedívá a ty se tak můžeš uvolnit do svého světa, do své autentičnosti.

V Chakradance™ se neučíš žádným pohybům nebo krokům. Místo toho abys tělu říkala, co má dělat je tvým jediným úkolem nechat ho hýbat, tak jak samo cítí. Pak se můžeš protančit do každé čakry, do sedmi různých světů, do sedmi vnitřních krajin.  A v každé krajině na tebe čeká nějaká zpráva, moudrost nebo dar. A taky možná stará, zatuhlá energie, která potřebuje uvolnit, roztančit, propustit, tak aby tvůj život mohl plynout dál.

Mandala Art

Ale tancem to nekončí. Součástí každé praxe Chakradance™ je malovaní mandal, forma spontánní arteterapie, která ti pomůže vynést tvůj vnitřní prožitek na světlo.

Mandala znamená v sanskrtu “kouzelný kruh“. Kruh je univerzální symbol jednoty a celistvosti. Při malování se tento kruh stává “nádobou“, která drží tvoji energii.

Stejně jako tanec je i Mandala Art spontánní proces, který nemá žádný řád ani pravidla. Barvy, symboly, tvary, obrazy, které maluješ, jsou odrazem energie tvé čakry. I samotný proces malování mandal je léčivý a může tě vést k hlubšímu porozumění nebo dalším informacím.